Aktywności Garmin

Aktywności i aplikacje w zegarku Garmin Forerunner 965

Aktywności i aplikacje w zegarku Garmin Forerunner 965

Garmin Forerunner 965 to zaawansowany zegarek sportowy, który oferuje szeroką gamę funkcji i aplikacji dostosowanych do różnych form aktywności fizycznej. Dzięki temu urządzeniu użytkownicy mogą dokładnie monitorować swoje treningi, niezależnie od uprawianej dyscypliny sportowej. Poniżej przedstawiamy szczegółowy przegląd aktywności i aplikacji dostępnych w Garmin Forerunner 965.

Rozpoczynanie aktywności

Aby rozpocząć aktywność, wystarczy nacisnąć przycisk START na zegarku i wybrać jedną z dostępnych opcji. Jeśli aktywność wymaga korzystania z sygnałów GPS, zegarek automatycznie rozpocznie ich wyszukiwanie. Po ustaleniu lokalizacji, użytkownik może rozpocząć trening, a zegarek będzie rejestrował wszystkie istotne dane.

Aktywności na świeżym powietrzu

Bieganie

Bieganie to jedna z podstawowych aktywności dostępnych w Forerunner 965. Zegarek rejestruje dystans, tempo, tętno oraz inne ważne metryki, takie jak kadencja i długość kroku. Użytkownik może również śledzić swoje trasy dzięki funkcji GPS oraz korzystać z zaawansowanych funkcji treningowych, takich jak Virtual Partner i PacePro.

Bieg lekkoatletyczny

Funkcja biegu lekkoatletycznego umożliwia rejestrowanie danych na torze o standardowej długości 400 m. Zegarek automatycznie kalibruje dystans po przebiegnięciu kilku okrążeń, co pozwala na precyzyjne śledzenie wyników.

Ultrabieg

Dla miłośników długodystansowych biegów Forerunner 965 oferuje funkcję ultrabiegu, która pozwala na rejestrowanie długich tras oraz przerw na odpoczynek. Zegarek monitoruje czas biegu, dystans oraz czas odpoczynku, co jest niezwykle przydatne podczas treningów ultramaratońskich.

Trening do triatlonu

Zegarek umożliwia szybkie przełączanie między różnymi dyscyplinami triathlonu, takimi jak pływanie, jazda na rowerze i bieganie. Każda z tych aktywności jest dokładnie rejestrowana, a czas przejścia między nimi jest automatycznie mierzony.

Aktywności w pomieszczeniach

Bieganie na bieżni

Podczas biegania na bieżni, zegarek wykorzystuje wbudowany akcelerometr do śledzenia prędkości i dystansu. Dokładność tych pomiarów zwiększa się po kilku biegach na świeżym powietrzu z użyciem GPS. Użytkownik może również ręcznie skalibrować dystans na bieżni.

Trening siłowy

Forerunner 965 oferuje funkcję rejestrowania treningów siłowych, która pozwala na zapisywanie serii i powtórzeń. Użytkownik może tworzyć i wyszukiwać treningi siłowe za pomocą aplikacji Garmin Connect i wysyłać je do zegarka.

Trening HIIT

Specjalistyczne stopery HIIT, takie jak AMRAP, EMOM, Tabata i własne ustawienia, umożliwiają precyzyjne rejestrowanie treningów interwałowych o wysokiej intensywności. Zegarek monitoruje czas ruchu, czas odpoczynku oraz liczbę rund.

Aktywności pływackie

Pływanie na otwartym akwenie

Zegarek rejestruje dane dotyczące pływania, takie jak dystans, tempo i liczba ruchów. Dzięki wbudowanemu GPS, użytkownik może śledzić swoje trasy pływackie na otwartym akwenie.

Pływanie w basenie

Funkcja pływania w basenie automatycznie rejestruje długości basenu, interwały i styl pływania. Zegarek oferuje również funkcje automatycznego i ręcznego odpoczynku, co pozwala na dokładne monitorowanie treningów pływackich.

Inne aktywności

Jazda na rowerze

Garmin Forerunner 965 umożliwia rejestrowanie jazdy na rowerze zarówno na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach. Zegarek monitoruje prędkość, dystans, tętno oraz inne istotne dane. Użytkownicy mogą również korzystać z funkcji inteligentnego trenażera rowerowego.

Golf

Zegarek oferuje szereg funkcji dla golfistów, takich jak pobieranie pól golfowych, śledzenie wyników i statystyk oraz wyświetlanie odległości do dołków. Forerunner 965 umożliwia również korzystanie z aplikacji Garmin Golf™.

Dostosowywanie aktywności i aplikacji w zegarku Garmin Forerunner 965

Garmin Forerunner 965 to zaawansowany zegarek sportowy, który oferuje szeroki zakres personalizacji, aby dostosować się do indywidualnych potrzeb użytkownika. Możliwość dostosowywania listy aktywności i aplikacji, ekranów danych oraz pól danych sprawia, że zegarek staje się jeszcze bardziej funkcjonalny. Poniżej przedstawiamy, jak dostosować różne aspekty zegarka.

Dodawanie lub usuwanie ulubionej aktywności

Lista ulubionych aktywności w zegarku Garmin Forerunner 965 umożliwia szybki dostęp do najczęściej używanych aktywności. Można ją łatwo edytować, dodając nowe aktywności lub usuwając te, które już nie są potrzebne.

Jak dodać ulubioną aktywność:

 • Naciśnij i przytrzymaj przycisk Menu.
 • Wybierz kolejno Aktywności i aplikacje.
 • Ulubione aktywności są wyświetlane na górze listy.
 • Wybierz aktywność, którą chcesz dodać do ulubionych.
 • Wybierz Dodaj do Ulubionych.

Jak usunąć ulubioną aktywność:

 • Naciśnij i przytrzymaj przycisk Menu.
 • Wybierz kolejno Aktywności i aplikacje.
 • Ulubione aktywności są wyświetlane na górze listy.
 • Wybierz aktywność, którą chcesz usunąć z ulubionych.
 • Wybierz Usuń z Ulubionych.

Zmiana kolejności aktywności na liście aplikacji

Zmiana kolejności aktywności na liście aplikacji pozwala na łatwiejszy dostęp do najczęściej używanych funkcji. Można to zrobić w kilku prostych krokach:

 • Naciśnij i przytrzymaj przycisk Menu.
 • Wybierz Aktywności i aplikacje.
 • Wybierz aktywność, której kolejność chcesz zmienić.
 • Wybierz Zmień kolejność.
 • Użyj przycisków UP lub DOWN, aby dostosować pozycję aktywności na liście.

Tworzenie własnych aktywności

Forerunner 965 umożliwia tworzenie własnych aktywności, które można dostosować do swoich specyficznych potrzeb. Można to zrobić, kopiując istniejącą aktywność lub tworząc nową od podstaw.

Jak stworzyć własną aktywność:

 • Naciśnij przycisk START.
 • Wybierz Dodaj.
 • Wybierz jedną z opcji:
  • Kopiuj aktywność, aby utworzyć własną aktywność na bazie jednej z zapisanych.
  • Inne > Inne, aby utworzyć całkowicie nową aktywność.
 • W razie potrzeby wybierz rodzaj aktywności.
 • Wybierz nazwę aktywności lub wpisz własną nazwę. Jeśli nazwa jest duplikatem, system automatycznie doda numer, np. Rower(2).
 • Dostosuj ustawienia aktywności, takie jak ekrany danych czy funkcje automatyczne.
 • Wybierz Gotowe, aby zapisać własną aktywność i użyć jej.
 • Wybierz Tak, aby dodać aktywność do listy ulubionych.

Dostosowywanie ekranów danych

Dostosowywanie ekranów danych pozwala na wyświetlanie informacji, które są najbardziej istotne podczas różnych aktywności. Można dodawać, usuwać oraz reorganizować pola danych zgodnie z własnymi preferencjami.

Jak dostosować ekrany danych:

 • Naciśnij i przytrzymaj przycisk Menu.
 • Wybierz Aktywności i aplikacje.
 • Wybierz aktywność, którą chcesz edytować.
 • Wybierz Ekrany danych.
 • Dostosuj wyświetlane dane, dodając nowe pola, usuwając niepotrzebne lub zmieniając ich kolejność.

Dzięki tym funkcjom personalizacji, Garmin Forerunner 965 staje się jeszcze bardziej wszechstronnym narzędziem treningowym, które można dostosować do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika.

Funkcje Connect IQ

Dzięki platformie Connect IQ, użytkownicy mogą personalizować swoje zegarki, pobierając dodatkowe aplikacje, tarcze zegarka oraz pola danych. To sprawia, że Forerunner 965 staje się jeszcze bardziej wszechstronny i dostosowany do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Garmin Forerunner 965 to wszechstronny zegarek sportowy, który oferuje szeroką gamę funkcji i aplikacji dostosowanych do różnych form aktywności fizycznej. Dzięki precyzyjnym pomiarom, zaawansowanym funkcjom treningowym i możliwości personalizacji, jest to idealne narzędzie dla każdego sportowca, niezależnie od uprawianej dyscypliny.

Źródło: www8.garmin.com