Garmin Pay – jak działa i jakie zegarki obsługuje?

Płatność zegarkiem z funkcją Garmin Pay

Innowacyjna funkcja dotycząca płatności, oferowana przez firmę Garmin, umożliwia użytkownikom dokonywanie zakupów zbliżeniowo przy pomocy swoich inteligentnych zegarków. Działa na zasadzie portfela cyfrowego, który jest powiązany z kartą płatniczą użytkownika. Dlaczego warto wybrać zegarek z funkcją Garmin Pay? Który model smartwatcha wybrać, aby mieć pewność, że ma on opcję płacenia w formie mobilnej?

W jaki sposób działa Garmin Pay?

Garmin Pay opiera się na zasadzie zbliżeniowych płatności mobilnych, umożliwiając użytkownikom dokonywanie transakcji bezdotykowych za pomocą zegarków Garmin wyposażonych w tę funkcję. Korzystanie z tej opcji możemy podzielić na 3 etapy:

 1. Dodanie karty płatniczej i aktywacja usługi Garmin Pay – użytkownik dodaje swoją kartę płatniczą do portfela cyfrowego Garmin Pay poprzez aplikację Garmin Connect Mobile na swoim smartfonie. Po zatwierdzeniu karty przez bank, informacje o karcie są zabezpieczone i przechowywane w zegarku.
 2. Autoryzacja transakcji – przed dokonaniem płatności użytkownik musi odblokować zegarek i wybrać opcję Garmin Pay. Zegarek może wymagać również kodu PIN lub zidentyfikowania użytkownika za pomocą odcisku palca, w celu autoryzacji transakcji.
 3. Płatność zbliżeniowa – po autoryzacji użytkownik zbliża zegarek do terminala płatniczego, który obsługuje płatności zbliżeniowe. Zegarek komunikuje się z terminalem za pomocą technologii NFC (Near Field Communication), przekazując niezbędne informacje do dokonania płatności.
 4. Potwierdzenie transakcji – po zakończeniu transakcji użytkownik otrzymuje potwierdzenie płatności na ekranie zegarka oraz, w zależności od ustawień, na swoim smartfonie lub przez powiadomienie e-mail.

  Usługa Garmin korzysta z zaawansowanych zabezpieczeń, takich jak tokenizacja, która zapewnia, że podczas transakcji nie są przekazywane rzeczywiste dane karty płatniczej. Gwarantuje to wysoki poziom bezpieczeństwa dla użytkowników.

  Jakie zegarki obsługują Garmin Pay?

  Usługa Garmin Pay jest obsługiwana przez zegarki firmy Garmin. Należą do nich m.in. modele serii takich jak:

  Ta różnorodność gwarantuje użytkownikom szeroki wybór zegarków, które mogą korzystać z funkcji Garmin Pay do dokonywania płatności zbliżeniowych.

  Zegarki obsługujące Garmin Pay

  Polskie banki partnerskie Garmin Pay

  Garmin Pay współpracuje z różnymi bankami i instytucjami finansowymi na całym świecie. Ich lista może się różnić w zależności od regionu, jednak ogólnie dostępność tej funkcji jest coraz szersza. Oto aktualna lista banków oraz kart wspierających program Garmin Pay:

  • Mastercard: Getin Noble Bank,
  • Visa/Mastercard: Bank Pocztowy,
  • Visa/Mastercard: mBank,
  • Visa/Mastercard: Bank Pekao,
  • Mastercard: BNP Paribas,
  • Mastercard/Visa: Credit Agricole,
  • Mastercard: Bank Millennium,
  • Mastercard/Visa: PKO Bank Polski,
  • Mastercard: Alior Bank,
  • Mastercard / Visa: Bank Millennium,
  • Visa/Mastercard: ING Bank Śląski.

   Funkcje Garmin Pay. Jak płacić za jego pomocą? - instrukcja krok po kroku

   Płatności Garmin Pay są niezwykle intuicyjne, szybkie i łatwe. Aby dokonać płatności za pomocą Garmin Pay, przewiń ekran do menu związanego z płatnościami. Następnie wprowadź kod PIN lub zidentyfikuj się za pomocą odcisku palca, aby odblokować zegarek i uzyskać dostęp do funkcji Garmin Pay. Przy użyciu kart płatniczych, które są zapisane w portfelu Garmin Pay, wybierz tę, którą chcesz użyć do dokonania płatności. Przybliż zegarek Garmin do terminala płatniczego, który obsługuje płatności zbliżeniowe. Poczekaj, aż zegarek ukończy transakcję.

   W niektórych przypadkach możesz być poproszony o ponowne wprowadzenie kodu PIN lub autoryzację transakcji. Po zakończeniu otrzymasz potwierdzenie płatności na ekranie zegarka oraz, w zależności od ustawień, powiadomienie na swoim smartfonie lub e-mail.

   Płatność smartfonem z Garmin Pay

   Aspekt bezpieczeństwa i ochrony danych

   Wpisując kod PIN przy pierwszej płatności danego dnia, można pominąć ten krok przy kolejnych transakcjach przez następne 24 godziny, chyba że zdejmiesz zegarek z nadgarstka lub wyłączysz funkcję monitorowania tętna. Jeśli jednak trzykrotnie wprowadzimy nieprawidłowy kod PIN, płatności zegarkiem zostaną zablokowane i konieczne będzie zresetowanie kodu za pomocą aplikacji Garmin Connect. Po poprawnym wprowadzeniu kodu PIN zostanie automatycznie wyświetlona ostatnio używana karta płatnicza.

   Czy do płacenia Garmin Pay potrzebny jest internet?

   Do dokonywania płatności za pomocą Garmin Pay nie jest konieczne posiadanie połączenia internetowego na zegarku ani na urządzeniu mobilnym. Proces płatności odbywa się poprzez bezprzewodową komunikację NFC między zegarkiem a terminalem płatniczym, który obsługuje płatności zbliżeniowe.

   Informacje o płatnościach, w tym dane karty płatniczej i autoryzacja transakcji, są przechowywane lokalnie w zabezpieczonym miejscu na zegarku Garmin. Gdy użytkownik autoryzuje płatność, nie ma potrzeby przesyłania żadnych danych przez internet – cały proces odbywa się bezpośrednio między zegarkiem a terminalem płatniczym. Jednakże, aby dodać kartę płatniczą do portfela Garmin Pay, konieczne jest połączenie z internetem w celu pobrania i zatwierdzenia informacji przez bank lub instytucję finansową.

   Garmin Pay z kartą Revolut

   Zegarkiem z Garmin Pay obsłużysz także kartę Revolut, o ile jest ona kompatybilna z usługą płatności zbliżeniowych. Aby używać karty Revolut z Garmin Pay, musisz najpierw dodać swoją kartę do portfela cyfrowego. Po zatwierdzeniu karty przez Revolut będziesz mógł dokonywać płatności za pomocą swojego zegarka Garmin, zbliżając go do terminala płatniczego.

   Jest to wygodna opcja dla użytkowników Revolut, ponieważ pozwala na płatności bez użycia fizycznej karty, co jest szczególnie przydatne podczas aktywności sportowych czy podróży, kiedy nie chcesz nosić przy sobie dodatkowych przedmiotów.

   Zegarki z funkcją płatności

    

    

   Rewolucja w świecie płatności mobilnych

   Płatności zegarkiem to innowacyjne podejście do robienia zakupów, bez wyciągania zbędnych kart płatniczych. Dzięki tej technologii wystarczy zbliżyć zegarek do terminala płatniczego, aby dokonać transakcji, co sprawia, że proces płacenia staje się bardziej wygodny i szybki. Dodatkowo, płatności zegarkiem są również bezpieczne, dzięki zastosowaniu zaawansowanych mechanizmów, co daje użytkownikom spokój i pewność podczas dokonywania transakcji.