Jaki smartwatch z NFC wybrać?

Jaki smartwatch z NFC wybrać?

Obecnie smartwatch z NFC to produkt, który posiada nie tylko czujnik tętna czy Bluetooth, ale zamienia się w elektroniczny portfel. Dzięki temu zegarek sportowy śledzący rodzaj aktywności zdobywa coraz większą popularność. W poniższym artykule przedstawimy zalety, jakie posiadają smartwatche, które możesz kupić w każdym sklepie elektronicznym. Najniższa cena gwarantowana!

Smartwatche — płatność zegarkiem

Płatności zbliżeniowe w smartwatchu działają na zasadzie wykorzystania technologii NFC, czyli Near Field Communication. Umożliwia ona bezprzewodową komunikację między dwoma urządzeniami, znajdującymi się w niewielkiej odległości od siebie. Wybrane zegarki z NFC pozwalają na wygodne dokonywanie płatności za produkty, bez konieczności wyciągania portfela lub karty.

Przy użyciu wybranych aplikacji np. Google Pay możesz szybko dodać kartę kredytową lub debetową. Wystarczy zbliżyć urządzenie do terminala płatniczego.

Polecane smartwatche z NFC 

 

Jak dokonać płatności przez NFC? — smartwatch zamiast portfela

Płatności zbliżeniowe to wygodna i szybka metoda dokonywania transakcji finansowych. Jeśli chcesz tym celu użyć smartwatcha, musisz upewnić się, że funkcja NFC na urządzeniu jest aktywowana. Następnie należy sparować swoje karty płatnicze z aplikacją bankową lub dostawcą usług płatniczych np. Google Pay poprzez aplikację na smartwatchu.

Jak płacić zegarkiem bez karty? - aktywności dla początkujących

Kiedy jesteś gotów posłużyć się płatnościami zbliżeniowymi, wystarczy przybliżyć smartwatch do terminala płatniczego lub innego czytnika, który obsługuje płatności zbliżeniowe. W zależności od konkretnego zegarka i systemu płatności możesz być zobowiązany do autoryzacji transakcji. Będzie to wymagać wprowadzenia kodu PIN lub używania innych metod uwierzytelniania.

Obecnie smartwatche posiadają moduł NFC. Pozwala to na bezpieczne i wygodne funkcjonowanie, szczególnie w większym mieście. Począwszy od zegarków marki Garmin, Xiaomi, Apple Watch SE, Samsung czy Huawei możesz posługiwać się płatnościami zbliżeniowymi bez telefonu.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie smartwatcha z NFC?

Jeśli zastanawiasz się, jaki smartwatch z NFC wybrać sprawdź inne funkcje, jakimi dysponuje inteligentny zegarek. Przykładowo czy posiada:

 • czujnik tętna,
 • pulsoksymetr,
 • barometr,
 • monitoruje konkretny rodzaj aktywności,
 • posiada odtwarzacz muzyki,
 • kompas, wysokościomierz,
 • moduł Bluetooth.

  Już w najniższej cenie znajdziesz wiele świetnych modeli smartwatchy posiadających wyżej wymienione funkcje.

  Zwróć uwagę, z jakiego materiału jest wykonany smartwatch z NFC — stali nierdzewnej, tworzywa sztucznego czy innego metalu. Sprawdź także, czy model posiada wymienne paski i jego design odpowiada Twoim wymaganiom.

  Najważniejsze informacje, jakie musisz wiedzieć, kupując zegarki smartband z NFC, to również wodoszczelność i wodoodporność, które umożliwiają pływanie w zegarku oraz pojemność i baterii. Jednym z najbardziej wytrzymałych materiałów jest szkło szafirowe, wykorzystywane przez markę Garmin.

  Techniczne aspekty działania NFC w smartwatchach

  Po pierwsze należy posiadać aplikację umożliwiającą użytkownikowi dokonywanie płatności NFC. Funkcje takie spełnia np. Google Pay czy Garmin Pay. Niezależnie od tego czy posiadasz zegarek Garmin, czy Apple Watch Series wykorzystywana jest ta sama technologia.

  Smartwatch NFC — przykładowe modele

  Zegarek umożliwiający proste dodanie karty płatniczej to wielkie ułatwienie w sklepie. Najniższa cena i promocje dodatkowo zachęcają do zakupu. Pokaż, na co Cię stać i wybierz jeden z polecanych modeli z NFC.

  Zegarki z serii Fenix — NFC i nawigacja gwarantowane

  Model Garmin Fenix 7X Pro posiada wiele funkcji treningowych oraz całodobowe śledzenie parametrów zdrowia. Ten smartwatch podobnie jak wiele innych zegarków marki Garmin, posiada jako standard czujnik tętna oraz umożliwia dokonywanie płatności zbliżeniowych przy użyciu NFC.

  Garmin Venu 2S - nie tylko czujnik tętna

  Zegarki Garmin Venu 2 oferują szeroki zakres funkcji, które łączą sport (różny rodzaj aktywności) i codzienne zastosowania. Ten inteligentny zegarek posiada czujnik tętna, NFC, pulsometr, Bluetooth, monitoruje rodzaj aktywności oraz wyświetla powiadomienia. Materiał, jakim jest różowe złoto, sprawdzi się idealnie dla kobiet. Dodatkowo jest wodoodporny, dzięki czemu nawet aktywności takie jak pływanie jest dozwolona.