Smartwatch dla dziecka z okazji Dnia Dziecka. Jaki model wybrać?

Smartwatch dla dziecka z okazji Dnia Dziecka. Jaki model wybrać?

Dzień Dziecka to doskonała okazja, aby sprawić swojemu maluchowi prezent, który nie tylko da mu radość, ale również będzie spełniać funkcje praktyczne. Rodzaje prezentów ofiarowanych dzieciom w ich święto zmieniają się wraz z postępem technologicznym. Obecnie na topie są urządzenia elektroniczne, w tym wielofunkcyjne smartwatche.

Smartwatch dla dziecka na Dzień Dziecka — czy warto rozważyć jego zakup?

Wyposażone w funkcje takie, jak lokalizator GPS, licznik kroków czy wykonywanie połączeń głosowych, inteligentne zegarki nie tylko sprawiają radość, ale także mogą przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa dziecka oraz motywować je do aktywności fizycznej. Z tego względu zdecydowanie warto rozważyć zakup smartwatcha dla naszego dziecka.

Istnieje kilka kluczowych aspektów, na które warto zwrócić uwagę, wybierając smartwatch. Jest to m.in. wiek dziecka, jego zainteresowania oraz funkcjonalności, które będą dla niego najbardziej przydatne.

Jakie funkcje powinien posiadać inteligentny zegarek dla dziecka smartwatch?

Podstawową funkcją inteligentnych zegarków, na którą większość rodziców zwraca uwagę, jest wbudowany nadajnik GPS. Może on pozwalać na śledzenie lokalizacji dziecka w czasie rzeczywistym, co daje nam spokój ducha, kiedy pociecha jest poza domem. Ponadto warte uwagi są funkcje związane ze zdrowiem i dobrym funkcjonowaniem dziecka, takie jak monitor snu, funkcja body battery czy licznik kroków, które pomagają w utrzymaniu dobrych nawyków związanych z aktywnością fizyczną i odpoczynkiem.

Komunikacja to kolejna ważna funkcja inteligentnych zegarków. Droższe modele pozwalają na wysyłanie wiadomości tekstowych oraz nawiązywanie i odbieranie połączeń głosowych, co ułatwia kontakt z dzieckiem w każdej sytuacji. Dodatkowo rodzic może ustawiać przypomnienia o ważnych zadaniach do wykonania przez dziecko, sprawdzianach czy zajęciach dodatkowych, co uczy naszą pociechę organizacji i odpowiedzialności.

Przy wyborze smartwatcha warto zwrócić uwagę także na dotykowy wyświetlacz, który dla wielu dzieci jest konieczną funkcją zegarka, oraz na pojemność baterii.

Funkcjonalny smartwatch dla dziecka — TOP 3 polecane modele

Biorąc pod uwagę nowoczesne technologie, funkcje ważne dla dziecka i komfort użytkowania, na prezent szczególnie polecamy poniższe modele smartwatchy dla dziecka, które zajmują czołowe miejsca w rankingu smartwatchy:

1. Amazfit Bip 3 Pro

Mały, poręczny i tani smartwatch o atrakcyjnym designie z możliwością założenia kolorowego paska. To, co jest szczególnie istotne dla dzieci, to wodoodporna obudowa zegarka, której niestraszne przypadkowe zachlapanie.

Duży, wysokiej jakości kolorowy wyświetlacz umożliwia wybór ciekawej tarczy spośród kilkudziesięciu dostępnych opcji, a także personalizację przez dodanie własnych zdjęć, co na pewno da dziecku frajdę.

Pojemna bateria pozwala na nawet 14 dni pracy zegarka. Posiada on także moduł GPS i funkcje monitorowania zdrowia, w tym stężenia tlenu we krwi, tętna, snu, poziomu stresu czy cyklu miesiączkowego, co może być istotne dla dojrzewających dziewczynek. Zegarek posiada także wbudowany tryb, który przeprowadzi dziecko przez relaksujące ćwiczenia oddechowe w sytuacji stresu.

2. Huawei Watch Fit 2 Active

Smartwatch Huawei Watch Fit 2 Active posiada szereg istotnych funkcji. Łączy się ze smartfonem przez Bluetooth, umożliwiając połączenia głosowe bez wyciągania telefonu z kieszeni - zegarek wyposażony jest we wbudowany mikrofon i głośniki.

Ponadto posiada monitorowanie funkcji zdrowotnych oraz aż 97 trybów sportowych ze wskazówkami treningowymi i spersonalizowanymi planami kondycyjnymi, co zachęca dzieci do aktywności fizycznej.

Dla młodych ludzi atrakcyjne mogą być także wymienne paski, 200 darmowych tarcz zegarka i duży wyświetlacz AMOLED HD. Zegarek ładuje się bardzo szybko, a bateria wytrzymuje do 10 dni.

3. Huawei Watch 4 Pro

Zegarek z górnej półki w kategorii smartwatch, który na pewno zadowoli Twoje dziecko. Ten zegarek smartwatch wyposażony jest nie tylko w pojemną baterię i wbudowany GPS. W tym modelu zegarka znajdziesz oprócz tego moduł NFC ułatwiający płatności zbliżeniowe. Zastosowano w nim także zaawansowaną technologię monitorowania zdrowia, w tym EKG i kontrolę układu oddechowego.

Smartwatch wyglądem przypomina tradycyjny zegarek, ale jest zaawansowanym technologicznie urządzeniem. Co istotne dla dzieci, smartwatch wykonany jest z tytanu i szkła szafirowego, przez co jest odporny na uszkodzenia mechaniczne.

Huawei Watch 4 Pro to model z aktywną kartą SIM - smartwatche wyposażone w kartę SIM dają możliwość rozmów telefonicznych bez konieczności posiadania telefonu. Za jego pomocą możliwe jest też oczywiście monitorowanie aktywności fizycznej w ponad 100 różnych trybach i za pomocą dodatkowych opcji, takich jak spersonalizowane plany treningowe.

Może to być najlepszy smartwatch dla dziecka także ze względu na przycisk SOS i wbudowany alarm uruchamiany po upadku, co dodatkowo wspiera bezpieczeństwo dziecka.

Polecane modele smartwatchy dla dziecka na Dzień Dziecka 

 

Smartwatch dla dziecka z GPS — który model wybrać?

Wybór modelu smartwatcha z GPS powinien być uzależniony od konkretnych potrzeb i wieku dziecka. Spośród proponowanych modeli zegarków z GPS najtańszą opcją jest Amazfit Bip 3 Pro, a najdroższą - Huawei Watch 4 Pro.

Obecnie każdy dobry smartwatch posiada system GPS. Jaki więc smartwatch z GPS dla dziecka wybrać? To zależy od dodatkowych funkcji, jakie ma mieć zegarek. Może on umożliwiać rozmowy głosowe, monitorować głosy w otoczeniu dziecka, umożliwiać nawiązywanie połączeń wideo, być odtwarzaczem muzyki czy wspierać aktywność fizyczną dziecka. Niektóre popularne smartwatche nie posiadają większości z tych funkcji, jednak wciąż są dobrym pomysłem na prezent dla dorastającego dziecka. Ważne, by wybrany przez nas zegarek posiadał funkcje, które są mu niezbędne.

Inne polecane inteligentne zegarki na prezent na Dzień Dziecka 

 

Zegarek sportowy dla dziecka — jaki wybrać? Podsumowanie

Jeżeli Twoje dziecko jest aktywne fizycznie, warto zainwestować w model z funkcjami sportowymi. Wiele zegarków oferuje liczne tryby sportowe z animowanymi lub głosowymi wskazówkami treningowymi, zaawansowane funkcje monitoringu zdrowia, możliwość zapisywania tras, a nawet mierzenia temperatury wody.

Wybierając smartwatch dla swojego dziecka na Dzień Dziecka, ważne jest, aby przemyśleć, które funkcje będą najbardziej przydatne oraz który model będzie odpowiadał potrzebom i wiekowi dziecka. W ten sposób prezent nie tylko sprawi radość, ale również przyczyni się do jego rozwoju i zapewni bezpieczeństwo pociechy. Smartwatch dziecięcy to nie tylko modny gadżet i ozdoba, ale też praktyczny prezent na Dzień Dziecka.