Smartwatch z mapami — kiedy warto zainwestować w taki model?

Smartwatch z mapami — kiedy warto zainwestować w taki model?

Inwestycja w funkcjonalnego smartwatcha z możliwością nawigacji GPS i mapami jest bardzo atrakcyjna dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia, podróżują, biegają lub po prostu potrzebują szybkiego dostępu do informacji geograficznych. Takie zegarki oferują szereg przydatnych funkcji, które mogą ułatwić codzienne życie nawet najbardziej wymagającym użytkownikom.

Nowoczesny smartwatch oraz GPS — jak to działa?

Inteligentny zegarek z mapami to zaawansowane urządzenie, które łączy w sobie funkcje tradycyjnego zegarka, urządzenia mobilnego oraz nawigacji GPS. Działa on na podobnej zasadzie jak tradycyjny GPS, ale ze znacznie większymi możliwościami.

Nowoczesny smartwatch jest wyposażony w odbiornik GPS, który komunikuje się z satelitami umieszczonymi na orbicie wokół Ziemi. Dzięki temu smartwatch śledzi Twoją pozycję i dostarcza aktualne położenie w czasie rzeczywistym. Ekran dotykowy znajdujący się na tarczy zegarka staje się nawigacją — wyświetla mapę oraz ułatwia poruszanie się po niej.

Polecane smartwatche z mapami 

Wbudowany moduł GPS — co warto wiedzieć?

Jeśli szukasz zegarka elektronicznego, który oprócz zaawansowanych funkcji, takich jak czujnik tętna, pulsometr, płatności zbliżeniowe posiada również moduł GPS, zwróć uwagę na dodatkowe parametry urządzenia, takie jak żywotność baterii czy możliwość przechowywania map w pamięci zegarka. Istotna jest również możliwość wydłużenia czasu działania smartwatcha z zachowaniem włączonej nawigacji.

Najlepszy zegarek zawiera mapy, które są przechowywane w jego pamięci lub są pobierane w czasie rzeczywistym z internetu. Służą do wyświetlania ścieżek, dróg, punktów orientacyjnych i innych informacji geograficznych. Dzięki nim sprawdzisz swoją pozycję na mapie, zaplanujesz trasę i będziesz nawigować w czytelny sposób bez konieczności wyjmowania telefonu.

Istnieje również możliwość dodawania kolejnych punktów orientacyjnych. Jednymi z popularniejszych smart zegarków umożliwiających nawigowanie użytkownika są urządzenia marki Garmin.

Wysokościomierz barometryczny: do czego służy?

Jeśli wahasz się, jaki smartwatch z GPS będzie najlepszy, sprawdź, czy zegarek posiada wysokościomierz barometryczny. Jest to urządzenie służące do pomiaru wysokości nad poziomem morza oparte na zasadzie, że ciśnienie atmosferyczne zmienia się wraz z wysokością nad poziomem morza. Smartwatch mierzy te zmiany ciśnienia i na ich podstawie określa wysokość, na której znajduje się użytkownik.

Jakie modele smartwatchy z mapami są dostępne na rynku?

Wbudowany system GPS to podstawa wielu sportowych smartwatchy dostępnych na rynku. Jeśli zastanawiasz się, jaki smartwatch z GPS wybrać spójrz na ranking, jaki dla Ciebie przygotowaliśmy.

Garmin Fenix 7- czytelne oznaczenie trasy

Nasz ranking otwiera multisportowy smartwatch Garmin Fenix 7. Jest bardzo wytrzymały i odporny na zarysowania. Soczewka solarna Power Sapphire wydłuża czas pracy baterii na jednym ładowaniu — zasilając zaawansowane funkcje treningowe, aplikacje sportowe, czujniki zdrowotne i wiele innych.

Garmin Epix Pro

Smartwatche Garmin Epix Pro są wykonane ze stali, polimerów i tworzyw sztucznych, dzięki czemu są bardzo wytrzymałe. Model posiada jasny i czuły ekran AMOLED oraz wbudowaną latarkę LED, którą można wykorzystać w trudnych warunkach oświetleniowych. Smartwatch posiada także wbudowany system GPS zapewniający kierowanie użytkownika i śledzenie trasy za pomocą systemu wbudowanych map.

Garmin Forerunner 965

W naszym zestawieniu znajduje się również wielopasmowy zegarek z modułem GPS — Garmin Forerunner 965. Posiada kolorowe mapy oraz wysokiej jakości wyświetlacz z nawigacją. Wybrać możesz również aplikację Garmin Connect, która monitoruje nie tylko parametry zdrowotne, ale także jakość snu czy pokonany dystans.

Polecane akcesoria do trekkingowe 

Najważniejsze parametry dobrych smartwatchy z nawigacją

Smartwatch z GPS to w dzisiejszym świecie ogromne ułatwienie. W każdej chwili dysponujesz zapisaną trasą dostępną na wyciągnięcie ręki. W zegarku ważną rolę odgrywa nie tylko najniższa cena i zaawansowane funkcje takie jak kompas, połączenie Bluetooth ze smartfonem czy pulsoksymetr, ale także wiarygodna nawigacja ułatwiająca poruszanie się na co dzień.