Wideorejestrator samochodowy – ranking najlepszych urządzeń

Kamera samochodowa

Wideorejestratory samochodowe stały się nieodłącznym elementem wyposażenia pojazdów, zapewniając nie tylko dodatkowe bezpieczeństwo, ale także umożliwiając rejestrowanie interesujących podróży i wydarzeń na drodze. W obliczu rosnącej popularności tych urządzeń na rynku wybór najlepszego wideorejestratora może być wyzwaniem. Niniejszy ranking ułatwi Ci podjęcie decyzji dotyczącej najlepszej kamery samochodowej.

Do czego służy kamera samochodowa?

Kamera samochodowa, znana również jako wideorejestrator lub dashcam, służy głównie do rejestrowania obrazu z perspektywy wnętrza lub przedniej szyby pojazdu. Oto główne cele i funkcje, jakie powinien zapewnić dobry wideorejestrator:

 • bezpieczeństwo na drodze – kamera samochodowa może rejestrować obraz podczas jazdy, co umożliwia monitorowanie sytuacji na drodze. W przypadku wypadku lub incydentu drogowego nagranie może posłużyć jako niezawodne źródło informacji na temat przebiegu zdarzenia,
 • ochrona w razie wypadku – nagranie z kamery samochodowej w rozdzielczości Full HD będzie przydatne jako dowód w przypadku sporu z innymi kierowcami lub jako wsparcie w dochodzeniu odszkodowania po wypadku drogowym,
 • analiza jazdy – niektóre kamery samochodowe mogą śledzić i rejestrować dane dotyczące prędkości, przyspieszenia, hamowania i innych parametrów jazdy,
 • nagrywanie ciekawych podróży – wideorejestratory mogą być używane do nagrywania pięknych widoków i interesujących podróży w jakości Full HD,
 • zabezpieczenie pojazdu na postoju – niektóre urządzenia posiadają funkcję monitoringu parkowania (tzw. tryb parkingowy) oraz zaawansowany tryb parkingowy, które pozwalają na rejestrowanie obrazu wokół pojazdu nawet wtedy, gdy jest on zaparkowany,
 • wbudowany moduł GPS.

  Wideorejestratory Garmin 

  Jak działa tryb parkingowy w kamerach samochodowych?

  Aktywny tryb parkingowy w kamerach samochodowych to funkcja, która umożliwia rejestrowanie obrazu nawet gdy pojazd jest zaparkowany i wyłączony. Głównym celem trybu parkingowego jest zapewnienie dodatkowej ochrony pojazdu na postoju poprzez monitorowanie otoczenia i nagrywanie ewentualnych incydentów.

  Może on działać na różne sposoby, ale najczęściej zasada opiera się o czujniki ruchu, które aktywują nagrywanie, rejestrowanie wstrząsów lub uderzeń w pobliżu pojazdu, ciągłe monitorowanie oraz obserwację samochodu w aplikacji mobilnej, która pozwala użytkownikowi na zdalne przeglądanie obrazu na żywo lub otrzymywanie powiadomień w razie wykrycia ruchu wokół pojazdu.

  Ranking wideorejestratorów – najlepsze kamery samochodowe

  Wśród wideorejestratorów do samochodów króluje przede wszystkim marka Garmin, ale również 70mai a800s 4k, Viofo czy Vantrue. Różnią się nie tylko wielkością i designem, ale przede wszystkim funkcjami i zastosowanymi technologiami. Najlepsze wideorejestratory mają możliwość włożenia karty pamięci czy zaawansowane tryby parkingowe. Warto wybrać modele z kamerą cofania, szczególnie wtedy, kiedy poruszamy się po dużym, ruchliwym mieście.

  Garmin Dash Cam Mini 2

  Ranking kamer samochodowych rozpoczniemy od wideorejestratora Garmin Dash Cam Mini 2. To kompaktowe urządzenie, które zapewnia wysokiej jakości nagrania podczas jazdy. Oferuje zaawansowane funkcje w małym rozmiarze, co czyni ją idealnym rozwiązaniem dla osób poszukujących prostego i łatwego w użyciu urządzenia do monitorowania podróży samochodem. Wysoka jakość Full HD (1080p) oraz szeroki kąt zapewniają wyraźne i szczegółowe nagrania z podróży.

  Garmin Dash Cam 67W

  Zaawansowana kamera samochodowa Garmin Dash Cam 67W gwarantuje nagrywanie wysokiej jakości obrazu w rozdzielczości 1440p, dzięki czemu użytkownik może łatwo odczytać tablice rejestracyjne i inne detale, nawet przy szybkim tempie jazdy. Kamera może działać w trybie monitorowania parkowania, co oznacza, że ​​jest w stanie automatycznie rozpocząć nagrywanie, gdy wykryje ruch wokół pojazdu, nawet gdy jest on zaparkowany. Jest wyposażona w funkcję ostrzeżeń przed kolizją z przodu, która informuje kierowcę o zbliżającym się pojeździe lub innym potencjalnym zagrożeniu na drodze.

  Wideorejestrator samochodowy ranking

  Garmin Dash Cam LIVE

  W rankingu kamer samochodowych nie mogło zabraknąć Garmin Dash Cam Live. To wideorejestrator, który zapewnia wiele funkcji, umożliwiających użytkownikom monitorowanie podróży i zapewnienie bezpieczeństwa na drodze. Po pierwsze umożliwia transmisję obrazu na żywo z kamery na aplikację Garmin Drive na smartfonie użytkownika. Dzięki temu kierowcy mogą śledzić swoją podróż w czasie rzeczywistym i reagować na potencjalne zagrożenia na drodze.

  W aplikacji Garmin Drive, użytkownicy mogą również przeglądać, edytować i udostępniać nagrania z kamery, a także korzystać z zaawansowanych funkcji, takich jak powiadomienia o korkach czy lokalizacja parkingu.

  Garmin BC50 IR

  Bezprzewodowa kamera cofania z trybem nocnym Garmin BC50IR oferuje użytkownikom łatwe i wygodne rozwiązanie do poprawy widoczności podczas cofania pojazdem, zwłaszcza w warunkach nocnych. Kamera jest bezprzewodowa, co oznacza, że można ją łatwo zamontować na tylnej części pojazdu bez konieczności prowadzenia kabli do monitora w kabinie kierowcy.

  BC 50 IR jest wyposażona w tryb nocny z podczerwienią, który umożliwia rejestrowanie obrazu nawet w warunkach słabego oświetlenia lub w całkowitej ciemności. Dzięki temu kierowcy mogą mieć klarowny obraz sytuacji za pojazdem, nawet gdy jest ciemno. Dodatkowo rejestrator samochodowy posiada wodoodporną obudowę, co zapewnia jej trwałość i niezawodność nawet w trudnych warunkach atmosferycznych, takich jak deszcz czy śnieg.

  Kamera samochodowa z 2 obiektywami

  Wideorejestrator dual, znany również jako wideorejestrator dwukanałowy to urządzenie, które jednocześnie nagrywa obrazy zarówno z przodu, jak i z tyłu pojazdu. Taki rejestrator jazdy ma dwie kamery przednia kamera uwidacznia wszystko, co dzieje się przed nami. Natomiast przy pomocy tylnej kamery widzimy wszystko z tyłu.

  Akcesoria do wideorejestratorów

   

  Najlepsza kamera samochodowa. Na co zwrócić uwagę?

  Jeśli zastanawiasz się, jaka kamera samochodowa jest najlepsza, warto sprawdzić specyfikację poszczególnych urządzeń oraz opinie innych urządzeń. Zwróć uwagę przede wszystkim na ich różnorodne funkcje, takie jak jakość nagrań, czujnik wstrząsów, funkcje kamery cofania, wbudowany GPS, stabilność, kąt widzenia i szerokokątny obiektyw, obecność kamery cofania oraz dodatkowe funkcje, które mogą zwiększyć użyteczność urządzenia. Warto sprawdzić możliwe tryby nagrywania, takie jak nagrywanie poklatkowe oraz z obniżoną jakością, co pozwala na oszczędność miejsca na karcie pamięci.

  Dzięki coraz bardziej zaawansowanym technologiom wideorejestratory samochodowe stają się nie tylko nieodzownym elementem wyposażenia pojazdów, ale także niezastąpionym narzędziem zapewniającym bezpieczeństwo na drodze.