Bateria Garmin

Jaki jest czas pracy baterii w zegarku Garmin Forerunner 965?

Jaki jest czas pracy baterii w zegarku Garmin Forerunner 965?

Garmin Forerunner 965 to zaawansowany zegarek sportowy, który wyróżnia się nie tylko bogatymi funkcjami, ale także imponującym czasem pracy baterii. W artykule przedstawimy szczegółowe informacje na temat wydajności baterii w różnych trybach pracy, porady dotyczące maksymalizowania jej żywotności oraz funkcje oszczędzania energii, które oferuje ten model.

Standardowy czas pracy baterii

Zegarek Garmin Forerunner 965 wyposażony jest w baterię, która zapewnia długi czas pracy w różnych trybach użytkowania:

 1. Tryb smartwatcha: W tym trybie zegarek może działać nawet do 23 dni na jednym ładowaniu. Tryb ten obejmuje codzienne użytkowanie, takie jak monitorowanie tętna, powiadomienia z telefonu oraz podstawowe funkcje zdrowotne.
 2. Tryb GPS: Podczas ciągłego korzystania z GPS, czas pracy baterii wynosi do 31 godzin. Jest to szczególnie ważne dla biegaczy i rowerzystów, którzy spędzają wiele godzin na treningach na świeżym powietrzu.
 3. Tryb UltraTrac: W trybie UltraTrac, który jest specjalnym trybem oszczędzania energii dla długich aktywności, czas pracy baterii może wynosić do 70 godzin. Tryb ten redukuje częstotliwość aktualizacji GPS, co pozwala na znaczne wydłużenie żywotności baterii podczas ultramaratonów czy długich wycieczek górskich.
 4. Tryb oszczędzania baterii: Forerunner 965 posiada również specjalny tryb oszczędzania baterii, który pozwala na wyłączenie niektórych funkcji, takich jak monitorowanie tętna czy powiadomienia, co może wydłużyć czas pracy do nawet kilku tygodni.

Garmin Forerunner 965 - czas działania baterii

Tryb Czas działania baterii
Tryb aktywności z trybem Tylko GPS i nadgarstkowym pomiarem tętna Do 31 godz.
Tryb aktywności z trybem GPS Autowybór i nadgarstkowym pomiarem tętna Do 22 godz.
Tryb aktywności z trybem GPS Wszystkie + wielopasmowe i nadgarstkowym pomiarem tętna Do 19 godz.
Tryb aktywności z trybem Tylko GPS, nadgarstkowym pomiarem tętna i odtwarzaniem muzyki Do 10,5 godz.
Tryb aktywności z trybem GPS Autowybór, nadgarstkowym pomiarem tętna i odtwarzaniem muzyki Do 9,5 godz.
Tryb aktywności z trybem GPS Wszystkie + wielopasmowe, nadgarstkowym pomiarem tętna i odtwarzaniem muzyki Do 8,5 godz.
Tryb aktywności z trybem UltraTrac i nadgarstkowym pomiarem tętna Do 34 godz.
Tryb zegarka Do 23 dni

Funkcje oszczędzania energii

Aby maksymalnie wydłużyć czas pracy baterii, Garmin Forerunner 965 oferuje kilka funkcji oszczędzania energii:

 1. Ustawienia GPS: Możliwość wyboru różnych ustawień GPS (GPS, GPS+GLONASS, GPS+GALILEO) pozwala na dostosowanie dokładności śledzenia do potrzeb użytkownika. Tryby hybrydowe zużywają więcej energii, więc w razie potrzeby można wybrać tylko GPS, aby oszczędzać baterię.
 2. Wyłączenie funkcji monitorowania tętna: W trybach oszczędzania energii można wyłączyć ciągłe monitorowanie tętna, co znacznie redukuje zużycie baterii.
 3. Redukcja jasności ekranu: Dostosowanie jasności ekranu AMOLED do warunków oświetleniowych oraz skrócenie czasu podświetlenia ekranu również przyczyniają się do oszczędzania energii.
 4. Tryb samolotowy: Wyłączenie połączeń bezprzewodowych, takich jak Bluetooth i Wi-Fi, podczas gdy nie są one potrzebne, pomaga zachować baterię na dłużej.

Porady dotyczące maksymalizowania żywotności baterii

Aby w pełni wykorzystać potencjał baterii Garmin Forerunner 965, warto stosować się do kilku prostych wskazówek:

 1. Regularne aktualizacje oprogramowania: Garmin regularnie udostępnia aktualizacje oprogramowania, które mogą zawierać poprawki zwiększające wydajność baterii.
 2. Optymalizacja ustawień: Korzystanie z trybów oszczędzania energii oraz dostosowanie ustawień GPS i jasności ekranu do bieżących potrzeb.
 3. Ładowanie zegarka: Unikanie długotrwałego ładowania i przechowywania zegarka w pełni naładowanego lub całkowicie rozładowanego może przedłużyć żywotność baterii.

Garmin Forerunner 965 oferuje znakomity czas pracy baterii, który zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników. Dzięki różnorodnym trybom pracy i funkcjom oszczędzania energii, zegarek ten sprawdzi się w każdej sytuacji - od codziennego użytkowania, przez intensywne treningi, po długie wyprawy. Regularne aktualizacje i optymalizacja ustawień pozwolą cieszyć się pełną funkcjonalnością urządzenia przez długi czas.

Źródło: www8.garmin.com