Lokalizator GPS dla psa – sprawdzamy najlepsze propozycje na rynku

Lokalizator GPS dla psa – sprawdzamy najlepsze propozycje na rynku

W dzisiejszych czasach, gdy psy są często traktowane jak pełnoprawni członkowie rodziny, troska o ich bezpieczeństwo i dobrostan staje się priorytetem dla wielu właścicieli. Często zmagają się oni z nagłym zniknięciem czworonożnego przyjaciela. W takich sytuacjach pomocny może okazać się lokalizator GPS, który pozwala śledzić położenie zwierzęcia w czasie rzeczywistym. Jednakże, w morzu dostępnych na rynku opcji, wybór odpowiedniego sprzętu może być wyzwaniem.

Czym jest obroża, lokalizator GPS?

Lokalizator GPS dla psów, zwany także elektroniczną obrożą śledzącą to urządzenie wykorzystujące wysokiej czułości technologię GPS. Zazwyczaj zestaw składa się z dwóch lokalizatorów GPS jeden znajduje się w nadajniku radiowym na obroży psa, a drugi w odbiorniku, który jednocześnie pełni funkcję wyświetlacza. Za pomocą fal radiowych odbiornik otrzymuje informację o położeniu nadajnika.

Lokalizator GPS dla psa do czego go używać?

Niezależnie od tego, czy nasz pies to aktywny towarzysz wycieczek górskich, czy kompan zabaw na podwórku i podczas codziennych spacerów, zawsze istnieje ryzyko, że może się zagubić lub wyjść poza nasz zasięg wzroku. W takich momentach lokalizator GPS dla psa staje się nieocenionym narzędziem, które może zapewnić nam spokój, wiedząc, że zawsze będziemy w stanie śledzić położenie naszego pupila.

Przy użyciu lokalizatora GPS dla psów istnieje możliwość śledzenia ich położenia w czasie rzeczywistym. Dzięki zaawansowanej technologii GPS i mobilnej komunikacji możemy mieć pewność, że zawsze będziemy mieć dostęp do informacji o położeniu naszego psa, bez względu na to, gdzie się znajdujemy. Ułatwia to odnalezienie zwierzęcia w przypadku jego zagubienia, ale także pozwala szybko zareagować w przypadku niebezpiecznych sytuacji, takich jak ucieczka poza ogrodzenie czy zaatakowanie przez inne zwierzę.

Lokalizatory GPS dla psa i nie tylko 

GPS dla psa niezastąpiona pomoc w czasie polowań i treningów

Dla myśliwych, których pasją są polowania, lokalizator dla psów myśliwskich stanowi niezastąpione narzędzie, które nie tylko ułatwia, ale wręcz determinuje sukces polowania. W trakcie tej czynności, gdy pies w ferworze gonitwy za zwierzyną może przebyć znaczne odległości, precyzyjne określenie jego położenia staje się kluczowe. Myśliwy ma wtedy pewność, że zawsze będzie w stanie śledzić trasę psa, nawet gdy ta prowadzi przez najbardziej niedostępne tereny.

W takim środowisku każda chwila ma znaczenie, dlatego lokalizator dla psów staje się nie tylko udogodnieniem, ale wręcz niezbędnym wyposażeniem. Dzięki niemu myśliwi unikają wielogodzinnych poszukiwań czworonoga w przypadku jego zagubienia lub odłączenia się od grupy. To narzędzie daje pewność, że w każdej chwili można odnaleźć i bezpiecznie sprowadzić psa z powrotem do domu.

Co więcej, użycie lokalizatora GPS podczas podróży, wypadów rekreacyjnych czy codziennych treningów zapewnia psu swobodne bieganie i eksplorowanie terenu, przy jednoczesnej pewności, że właściciel zawsze będzie go w stanie namierzyć i zadbać o jego bezpieczeństwo. Jest to także ogromny komfort dla osoby wykonującej trening, która nie musi ciągle martwić się o czworonoga.

pies z lokalizatorem gps

Ranking lokalizatorów GPS dla psów

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem elektronicznej obroży śledzącej, zapoznaj się z poniższymi modelami, a także przeczytaj opinie innych użytkowników. Postaw na funkcjonalność, łatwość obsługi oraz ciekawy design.

Fresh 'n Rebel Smart Finder Tag

Lokalizator Fresh 'n Rebel Smart Finder Tag może służyć śledzeniu psów, a także innych przedmiotów. Za pomocą aplikacji Znajdź, którą instalujemy na smartfonie lub komputerze, możemy podglądać aktualną pozycję psa. Urządzenie jest wodoszczelne i pyłoszczelne. Ma wbudowany głośnik, który wydaje sygnały dźwiękowe. Wymienna bateria CR-2032 wystarcza na około 8 miesięcy użytkowania. Natomiast dodatkowa bateria smart Finder gwarantuje działanie urządzenia przez 16 miesięcy. Stan baterii możesz kontrolować i sprawdzać w każdym momencie w aplikacji Znajdź. Występuje w wielu wersjach kolorystycznych, dzięki czemu na pewno znajdziesz lokalizator dopasowany do Twoich upodobań.

Garmin Alpha 200i K

Lokalizatory Garmin Apla 200i K dla psów są zaopatrzone w czytelny ekran dotykowy oraz mają intuicyjną i przyjazną dla użytkownika konstrukcję. Monitorowanie z funkcją śledzenia, zaawansowane statystyki, tryb Pro View Compass, precyzyjne mapy, obsługa obroży oraz wirtualne ogrodzenie to tylko niektóre z przydatnych funkcji, jakie daje ten sprzęt. Co więcej, technologia inReach pomaga pozostać w kontakcie z innymi, również poza zasięgiem sieci komórkowej. Jest to więc znaczne udogodnienie nie tylko dla psów. Garmin Explore to aplikacja, którą możesz zainstalować w smartfonie, w celu wyświetlania danych o położeniu psów.

Garmin Alpha 300i K

Podręczny lokalizator Garmin Alpha 300i K charakteryzuje się długim czasem pracy na baterii nawet do 50h użytkowania przy włączonej technologii inReach. Co więcej, za jego pomocą możesz wysyłać wiadomości SOS w sytuacjach awaryjnych. Istnieje możliwość udostępniania swojego położenia osobom znajdującym się w domu lub na świeżym powietrzu. Dokładne obrazy satelitarne umożliwią Ci wyświetlanie obszaru z lotku ptaka, co stanowi znaczne ułatwienie na polowaniach.

Polecane latarki na spacer z psem

 

Zadbaj o swego pupila

W dynamicznym świecie troska o bezpieczeństwo naszych czworonożnych towarzyszy staje się coraz ważniejsza. Lokalizator GPS dla psów to nie tylko narzędzie ułatwiające odnalezienie zagubionego zwierzaka, ale także sposób zapewnienia mu większej swobody i bezpieczeństwa podczas codziennych aktywności.