Garmin Venu 2 vs Venu 2 Plus – porównanie modeli

Smartwatch Garmin Venu 2 i Venu 2 plus

Zegarki sportowe to bardzo popularne narzędzia elektroniczne, ułatwiające codzienne funkcjonowanie oraz treningi sportowe. Na rynku znajdziemy wiele rozmaitych modeli, które różnią się nie tylko designem, ale także dostępnymi funkcjami. W niniejszej recenzji przedstawiamy dwa modele: Garmin Venu 2 oraz Garmin Venu 2 Plus. Czym się różnią i który z nich wybrać? Sprawdź nasze porównanie smartwatchy.

Podstawowe funkcje w zegarku Garmin Venu 2 i Venu 2 Plus

Oba zegarki Garmin oferują szereg podstawowych funkcji sportowych i zdrowotnych, które są typowe dla zaawansowanych zegarków sportowych. Należą do nich między innymi:

 • monitorowanie aktywności sportowej – takiej jak bieganie, jazda na rowerze, trening siłowy, pływanie, spacer, fitness, siłownia i wiele innych. Zapisują informacje o dystansie, czasie, tempie, spalonych kaloriach i innych wskaźnikach,
 • czujnik tętna – są wyposażone w czujniki monitorujące tętno na nadgarstku, co umożliwia ciągłe śledzenie pulsu serca podczas aktywności fizycznej oraz w czasie spoczynku,
 • monitorowanie snu – funkcja monitorowania snu śledzi czas i jakość snu, analizuje poszczególne fazy snu,
 • monitorowanie poziomu stresu – zegarki mogą śledzić poziom stresu i sugerować techniki relaksacyjne, takie jak ćwiczenia oddechowe, gdy poziom stresu jest wysoki,
 • częstotliwość oddechu,
 • bluetooth,
 • powiadomienia smartfonowe – odrzucanie połączenia i odbieranie wiadomości sms, odbieranie połączeń głosowych,
 • monitorowanie saturacji – obie wersje monitorują maksymalną zdolność organizmu do przyswajania tlenu podczas intensywnego wysiłku fizycznego,
 • GPS,
 • wodoszczelność.

  W przypadku modelu Garmin Venu 2 Plus, za pośrednictwem aplikacji możemy także monitorować cykl menstruacyjny. Smartwatche są kompatybilne z systemem Android oraz iOS, dzięki czemu dostarczają użytkownikom szerokiej gamy narzędzi do śledzenia oraz poprawy zdrowia i wydajności fizycznej na co dzień. Aplikacja Garmin Connect synchronizująca dane z zegarka zapewnia łatwy dostęp do analizowania danych związanych z aktywnością fizyczną i treningiem.

  Zegarki Garmin Venu 2 

  Design smartwatcha Garmin Venu 2 i Venu 2 Plus

  Na pierwszy rzut oka zegarek Garmin Venu 2, jak i Venu 2 Plus mają podobny wygląd zewnętrzny, jednak możemy dostrzec kilka subtelnych różnic między nimi. Oba smartwatche charakteryzują się obudową wykonaną z metalu i stali nierdzewnej, która nadaje im solidny i elegancki wygląd. Rozmiar ekranu wersji Venu 2 to 45mm, natomiast Venu 2 Plus jest dostępny z kopertą 43mm. Rozdzielczość panelu obu modeli to 416 × 416px. Sprzęty Garmin są wodoszczelne do 5ATM, co w praktyce oznacza, że spokojnie można w nich pływać.

  Jeśli chodzi o wyświetlacz, w obu przypadkach mamy do dyspozycji kolorowy wyświetlacz AMOLED o wysokiej rozdzielczości, który jest jasny i czytelny nawet w jasnym świetle. Oba modele są dostępne z różnymi rodzajami pasków, które można łatwo wymieniać, w zależności od preferencji użytkownika. Zarówno Venu 2, jak i Venu 2 Plus, mają dwa przyciski boczne do nawigacji po menu i interakcji z zegarkiem. Są dostępne w różnych kolorach obudowy i pasków, co pozwala klientom dostosować zegarek do swojego stylu.

  Co nowego w modelu Garmin Venu 2 Plus?

  Funkcje dostępne w dwóch smartwatch Garmin są zbliżone. Jednak nowszy model – Venu 2 Plus, zyskał kilka nowych właściwości. Chodzi przede wszystkim o wbudowany głośnik i mikrofon, które umożliwiają głosową obsługę zegarka. Znajdziemy w nim także specjalny przycisk, którego długie przytrzymanie wywołuje Google Assistant, Siri, Bixby czy Alexę Amazona. Przy użyciu tego smartwatcha możesz także dyktować wiadomości głosowe, sterować muzyką.

  Garmin Venu 2 Plus ma również większą pamięć wewnętrzną, co umożliwia przechowywanie muzyki bezpośrednio na zegarku, bez konieczności korzystania z telefonu komórkowego podczas słuchania.

  Zaawansowane funkcje zdrowotne

  Garmin Venu 2 Plus posiada m.in. funkcję wykrywania upadków, dzięki której zegarek automatycznie aktywuje alarm i powiadomienie oraz wysyła wiadomość e-mail i SMS do wskazanych kontaktów alarmowych, aby poinformować o konieczności pomocy. Ta opcja jest szczególnie przydatna dla osób starszych lub pracujących w niebezpiecznych warunkach. Garmin Venu 2 Plus ma także wbudowany tryb multi-sport, a w razie konieczności wydaje ostrzeżenia o nieregularnym tętnie.

  Zegarek sportowy z trybem sportowym

  Płatności zbliżeniowe

  Oba modele, zarówno Garmin Venu 2, jak i Venu 2 Plus, oferują funkcję płatności Garmin Pay, która umożliwia bezdotykowe płatności przy użyciu zegarka. Funkcja ta pozwala użytkownikom na przechowywanie kart płatniczych w zegarku i dokonywanie płatności zbliżeniowych w sklepach, które udostępniają taki rodzaj płatności. Jest to wygodna opcja dla osób aktywnych, które nie chcą nosić przy sobie portfela podczas treningów lub aktywności na świeżym powietrzu.

  Czas pracy na baterii

  Długość czasu pracy na baterii dla zegarka Garmin Venu 2 wynosi 288h, natomiast Venu 2 Plus 240h. Pojemność baterii w obu modelach jest względnie podobna. Producent deklaruje, że Garmin Venu 2 działa nawet do 11 dni w trybie zegarka oraz do 22h w trybie GPS. Regulując ustawienia smartwatcha, możesz wpłynąć na czas działania baterii.

  Akcesoria do zegarków Garmin

   

  Który zegarek Garmin wybrać?

  Monitorowanie snu, czujnik tętna, dobra pojemność baterii, szkło odporne na zarysowania – to tylko niektóre zalety obu modeli Garmin. Jeśli zastanawiasz się, którą opcję wybrać, weź pod uwagę funkcje sportowe, nowoczesne rozwiązania oraz własne preferencje. Jedno jest pewne – oba zegarki sportowe sprawdzą się świetnie dla każdego miłośnika sportu.